Ministerstvo zahraničních věcí ČR

         česky   english        

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Ministr Petříček se rozloučil s odvolanou velvyslankyní Myanmaru
Foto: mzvcr
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Ministr Petříček se rozloučil s odvolanou velvyslankyní Myanmaru

 

Ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček přijal v úterý 9. února 2021 velvyslankyni Myanmaru Kay Thi Soe. Velvyslankyně opouští svůj post v České republice předčasně poté, co byla jen několik dnů po vojenském převratu v zemi povolána zpět.

Ministr Tomáš Petříček paní Kay Thi Soe poděkoval za její přínos pro rozvoj bilaterálních vztahů mezi oběma zeměmi. Byla první velvyslankyní Myanmaru v Praze po dlouhé době a jejích aktivit si velmi vážíme. Ministr velvyslankyni sdělil, že Česká republika rozhodně odsuzuje vojenský puč. „Podporujeme legitimní vládu vzešlou z vůle lidu a respekt k lidským právům. Nikdo si nepřeje, aby došlo k násilí,“ uvedl šéf české diplomacie. Česká republika využije veškerých diplomatických prostředků směřujících k obnovení demokracie v Myanmaru a bude své úsilí koordinovat s dalšími partnery v Evropské unii a mezinárodním společenství.

Česká republika považuje Myanmar za důležitého partnera a vždy podporovala jeho přechod k demokracii a úsilí k dosažení míru, svobody, lidských práv a prosperity jeho obyvatel.

.