Ministerstvo zahraničních věcí ČR

         česky   english        

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Ministr zahraničí Tomáš Petříček navštíví Chorvatsko
Foto: MZV ČR / MFA CZ
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Ministr zahraničí Tomáš Petříček navštíví Chorvatsko

 

Ministr zahraničních věcí ČR Tomáš Petříček navštíví ve dnech 16. a 17. března 2021 pracovně Chorvatsko. Hlavními tématy cesty bude boj proti pandemii, nadcházející turistická sezona i otevření nové části české krajanské školy v Daruvaru.

Ministr bude jednat s předsedou vlády Andrejem Plenkovićem, ministrem zahraničních a evropských věcí Gordanem Grlićem Radmanem a s ministryní cestovního ruchu a sportu Nikolinou Brnjac. Jednání budou zaměřena zejména na aktuální otázky vzájemných vztahů a na hlavní unijní témata, včetně těch spojených s bojem proti pandemii. V této souvislosti proběhne také debata o letní turistické sezoně. Chorvatsko je dlouhodobě nejčastějším cílem českých turistů během letních dovolených.

Společně s chorvatským předsedou vlády otevře šéf české diplomacie také novou část české základní a mateřské školy v Daruvaru. Ta představuje jeden z hlavních společných projektů věnovaných českým krajanům v Chorvatsku, a to i vzhledem k tomu, že je financována společně českou i chorvatskou vládou. V Daruvaru též proběhne setkání s představiteli české krajanské komunity včetně předání symbolického humanitárního daru ve výši 300.000 Kč pro rodiny krajanů, které postihlo zemětřesení loni v prosinci. V Ivanovu Selu ministr Petříček spolu s premiérem Plenkovićem položí věnce u hrobu českých krajanů, kteří zahynuli během války v 90. letech 20. století. S krajany se ministr setká i v hlavním městě Záhřebu.

.