Ministerstvo zahraničních věcí ČR

         english                        česky                    

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Náměstek ministra zahraničí M. Dvořák na pracovní cestě v Mexiku
Foto: © MZV ČR / MFA CZ
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Náměstek ministra zahraničí M. Dvořák na pracovní cestě v Mexiku

 

Náměstek ministra zahraničních věcí Martin Dvořák uskutečnil ve dnech 21. až 26. dubna 2023 pracovní cestu do Mexika. Hlavním bodem jeho programu byly bilaterální politické konzultace s náměstkyní ministra zahraničí Mexika paní Carmen Moreno.

V rámci konzultací projednali nejdůležitější témata dvoustranné spolupráce, zejména možnosti dalšího rozvoje obchodní výměny a hledání cest pro ještě lepší uplatnění českých firem v Mexiku. V rámci Latinské Ameriky je Mexiko nejvýznamnějším obchodním partnerem ČR.

Dále jednali rovněž možnosti spolupráce v oblasti vědy a školství a mládeže. Důležitým tématem byla ruská invaze na Ukrajině a diskutovali i o situaci v zemích Latinské Ameriky, jako jsou Kuba, Venezuela a Nikaragua. Náměstek M. Dvořák zdůraznil důslednou orientaci české diplomacie na obranu lidských práv a základních svobod.

V průběhu pracovní cesty otevřel náměstek M. Dvořák nový Honorární konzulát ČR ve městě Acapulco. Tento nový Honorární konzulát přinese další zlepšení podpory českých turistů při cestách do Mexika.

V závěru pracovní cesty se náměstek M. Dvořák zúčastnil veletrhu FAMEX v rámci projektu na podporu českých firem. Na veletrhu FAMEX se představily například firmy ZLIN AIRCRAFT, Excalibur, CSG, Evektor, Phonexia, CSO, Sellier Bellot a Česká zbrojovka.

.