Ministerstvo zahraničních věcí ČR

         česky   english        

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Náměstek Smolek jednal na MZV ČR s tuniským ministrem turistiky
Foto: © MZV ČR / MFA CZ
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Náměstek Smolek jednal na MZV ČR s tuniským ministrem turistiky

 

Ministr pro cestovní trh a řemesla Tuniské republiky Mohamed Moez Belhassine během návštěvy ČR konzultoval s náměstkem ministra zahraničních věcí Martinem Smolkem nadcházející turistickou sezónu a širší spolupráci obou zemí v oblasti cestovního ruchu a konzulární pomoci.
 

Náměstek ministra pro řízení sekce právní a konzulární Smolek se 24. června 2022 setkal na MZV ČR s tuniským ministrem turistiky Belhassinem v rámci pravidelných konzultací s partnerskými zeměmi, do kterých cestuje významný počet českých turistů. Tunisko navštěvovalo před pandemií přes sto tisíc Čechů ročně a znovu se stává jednou z nejoblíbenějších destinací.

Obě delegace konzultovaly dopady koronavirové krize na turistický průmysl, užší spolupráci v oblasti konzulární asistence, uvolňování platných pandemických opatření a doporučení pro cestovatele. Ministr Belhassine zdůraznil klíčový význam turistického sektoru pro tuniskou ekonomiku, v níž je zaměstnáno přímo nebo zprostředkovaně 12 % všech pracovníků. Tuniská vláda proto usiluje o rychlou rekonstrukci sektoru, který plánuje rozšířit o nové moderní formy cestování a vnitrozemské regiony.

.