Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Nový ročník Diplomatické akademie zahájen
Foto: © MZV ČR / MFA CZ
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Nový ročník Diplomatické akademie zahájen

 

Státní tajemník Ministerstva zahraničních věcí Radek Rubeš slavnostně přijal 3. ledna 2023 v Trauttmansdorffském paláci nové studenty Diplomatické akademie, kteří po ukončení studia rozšíří řady českých diplomatů

Státní tajemník MZV Radek Rubeš přivítal sedm nových posluchačů, kteří složili služební slib. Nyní je čeká půlroční všestranná teoretická i praktická příprava na jejich budoucí povolání ve službách české diplomacie. Státní tajemník zmínil aktuální otázky zahraniční služby v měnícím se světě především v oblasti bezpečnosti a problematiky lidských práv.

Koncipienty povzbudil, aby byli otevření těmto výzvám a zároveň flexibilní při výběru svého dalšího zaměření. Diplomatické koncipienty uvedla ředitelka Diplomatické akademie Věra Jeřábková, která jim popřála mnoho štěstí ve studiu a následné zahraniční službě. Cenné rady studentům předal také zástupce ředitelky a zvláštní zmocněnec Robert Řehák. 

Diplomatickou akademii od jejího založení v roce 1997 absolvovaly stovky diplomatů a diplomatek. Stejně jako jejich předchůdci posílí budoucí absolventi nejen jednotlivé odbory v ústředí, ale také zastupitelské úřady České republiky ve světě.

.