Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Novým státním tajemníkem Ministerstva zahraničních věcí je Radek Rubeš
Foto: © MZV ČR / MFA CZ
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Novým státním tajemníkem Ministerstva zahraničních věcí je Radek Rubeš

 

Ministerstvo zahraničních věcí má od 1. září 2022 nového státního tajemníka. Stal se jím dosavadní ředitel Odboru kanceláře státního tajemníka a koncepčního řízení ve věcech služby Radek Rubeš. Dlouholetý diplomat bude mít na starosti nejen provádění novely služebního zákona, ale také fungování rozsáhlé sítě zastupitelských úřadů.

„Nový státní tajemník musí v nejbližší době dohlédnout na vznik samostatných oddělení energetické bezpečnosti a sankcí a také na obsazování míst na klíčových zastupitelských úřadech a odborech v ústředí. Spousta práce ho čeká i po novele služebního zákona. Ta přinese nejen změnu na úrovni zařazení současných odborných náměstků, ale také pravidelné povinné přesoutěžování představených do úrovně ředitelů odborů, “ řekl ministr zahraničních věcí ČR Jan Lipavský.

„Mým cílem je podporovat všechny důležité kompetence MZV v zahraniční politice z hlediska personální politiky. Kromě toho budu usilovat o to, aby MZV bylo atraktivní a férový zaměstnavatel, jak pro stávající zaměstnance, tak pro budoucí zájemce o toto povolání,“ dodal státní tajemník MZV ČR Radek Rubeš.

Radek Rubeš působí v Černínském paláci od roku 1999. Během své diplomatické kariéry postupně pracoval jako vedoucí konzulárního oddělení na českém velvyslanectví v Káhiře, zástupce velvyslance v Jihoafrické republice a později jako vedoucí Styčného úřadu ČR v Ramalláhu. Od roku 2017 byl velvyslancem v Zambii.

Radek Rubeš vystudoval obor dějepis a společenské vědy na Univerzitě Hradec Králové. Hovoří anglicky a rusky.

.