Ministerstvo zahraničních věcí ČR

         česky   english        

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

MZV Černínský palác
Foto: © MZV ČR/MFA CZ
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Přehledně o cestování: Řecko se přesune do červené barvy

 

Od pondělí 26. 7. se mění zařazení zemí v cestovatelském semaforu. Ten aktualizuje Ministerstvo zdravotnictví na základě dat ECDC. V posledním červencovém týdnu se zpřísní zařazení některých zemí, kde se rychleji šíří mutace delta.

1. Kategorie zemí s vysokým rizikem nákazy (červená barva) se rozšíří o Irsko, Monako a Řecko. Estonsko se zařadí mezi oranžové země se středním rizikem nákazy. Podrobné informace k pravidlům návratu do ČR jsou dostupné na webu MZV.

2. V tmavě červené kategorii zemí s velmi vysokým rizikem nákazy se bude nově nacházet Nizozemsko a Španělsko včetně Baleárských ostrovů. Kanárské ostrovy zůstávají v červené barvě.

3. Chorvatsko z iniciativy MZV ČR prodloužilo dobu platnosti očkování ze 7 na 9 měsíců po aplikaci druhé dávky. Češi naočkovaní mezi prvními na začátku tohoto roku tak budou moci cestovat do Chorvatska s očkovacím certifikátem. Podmínky cestování do hlavních turistických destinací pravidelně aktualizujeme na webu Dovolená2021.cz.

4. Od pondělí 26. 7. bude na červeném seznamu rizikových oblastí z pohledu Španělska zařazena ČR, nicméně pouze region Praha. Znamená to, že osoby žijící v Praze a cestující do Španělska budou muset vedle QR kódu (příjezdový formulář) být vybaveni i jedním ze tří potvrzení (negativní test, očkování, prodělaný covid). Osoby z jiných částí ČR, i když např. poletí z Prahy, ale nežijí tam, potvrzení nepotřebují. Podrobné informace jsou dostupné na webu Velvyslanectví ČR v Madridu.

.