Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Černínský palác - jaro 2020
Foto: MZV ČR/MFA CZ
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Rada pro zahraniční věci (rozvoj), 19. listopadu 2021

 

Ministři odpovědní za rozvojovou spolupráci se na pravidelném zasedání Rady věnovali diskuzi o problematice vody v rámci vnější činnosti EU, zejména jejímu významu při jednáních na celosvětové i regionální úrovni, začlenění vody do humanitárního, rozvojového a mírového nexu a využití evropských zkušeností a znalostí k posílení vodního hospodářství a odolnosti v partnerských zemích (zejména ve Střední Asii).

Během neformální výměny názorů s ředitelkou Agentury Spojených států pro mezinárodní rozvoj Samanthou Power diskutovaly ČS o možnostech prohloubení vztahů mezi Evropskou unií a Spojenými státy v oblasti rozvojové spolupráce. „Pozitivní dynamice vztahů s USA přikládáme velký význam, oceníme konkrétní spolupráci v oblasti posilování odolnosti partnerských zemí či podpoře demokracie a ochrany lidských práv a společnou pozornost věnovanou zemím Východního partnerství či Etiopii“, uvedla Edita Hrdá, stálá představitelka ČR při EU Edita Hrdá, která na jednání vedla delegaci ČR.

Vysoký představitel EU pro zahraniční věci a bezpečnostní politiku J. Borrell poskytl aktuální informace k situaci v Etiopii, Afghánistánu a Súdánu a komisařka pro mezinárodní partnerství J. Urpilainen informovala o dosavadním průběhu sdílení vakcín s partnerskými státy a zintenzivnění tohoto úsilí v rámci Team Europe.

.