Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

ST se setkal s delegací amerických firem
Foto: MZV
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Státní tajemník M. Stašek vedl jednání s delegací zástupců amerických firem

 

Státní tajemník M.  Stašek se dne 15. září 2020 setkal se členy delegace významné americké asociace sdružující investory se zájmem o střední a východní Evropu ACEBA (The American-Central European Business Association). Setkání se uskutečnilo v rámci projektů ekonomické diplomacie (PROPED) jako incomingová mise připravená ve spolupráci s Velvyslanectvím ČR ve Washingtonu.

Součástí delegace byli zástupci firem Bell Helicopter/Textron, Lockheed Martin, Oshkosh Defense, Northrop Grumman, Motorola Solutions, Palo Alto Networks, Thermo Fischer Scientific a další. Cílem jednání bylo informovat o aktivitách amerických firem v ČR a projednat možnosti spolupráce jak se soukromými subjekty, tak se státními institucemi. Kromě přijetí na ministerstvu zahraničí je v programu mise rovněž jednání na ministerstvu financí, účast na obranném a bezpečnostním fóru, na dialogu s ministerstvem zdravotnictví a jednání s předsedou vlády A. Babišem a ministrem průmyslu a obchodu K. Havlíčkem.

M. Stašek v průběhu jednání připomněl, že USA jsou již několik let naším nejvýznamnějším exportním partnerem mimo EU a také jednou z našich nejdůležitějších exportních destinací z pohledu přidané hodnoty exportovaného zboží (letecké motory, zdravotnické zařízení, mikroskopy). Zmínil rovněž skutečnost, že USA jsou společně s Jižní Koreou a Japonskem v ČR největšími mimoevropskými investory. Zdůraznil, že cílem ČR je zaměřit se do budoucna především na rozvoj vědy, výzkumu a inovací a zařadit se v tomto ohledu do skupiny nejvýznamnějších zemí na světě. Americké společnosti informovaly o svých současných a budoucích investičních záměrech v ČR a o spolupráci s českými subjekty, kromě jiného právě v oblasti vědy a výzkumu.

ST se setkal s delegací amerických fire

ST se setkal s delegací amerických fire

.