Ministerstvo zahraničních věcí ČR

         česky   english        

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Státní tajemník Stašek přijal náměstka zahraničních věcí Kazachstánu
Foto: © MZV ČR / MFA CZ
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Státní tajemník Stašek přijal náměstka zahraničních věcí Kazachstánu

 

Státní tajemník Ministerstva zahraničních věcí ČR Miloslav Stašek poděkoval R. Vassilenkovi za podporu kandidatury České republiky do Rady pro lidská práva. Probírali také relokace českých společností z Ruska do Kazachstánu, či možnosti posílení dodávek ropy z Kazachstánu do Evropy.

V průběhu jednání ve středu 18. května oba představitelé ocenili výbornou úroveň vzájemných vztahů, kterou potvrdila i nedávná podpora kandidatury České republiky do Rady pro lidská práva ze strany Kazachstánu.

Náměstek Vassilenko představil probíhající reformy Kazachstánu, které by měly podpořit ekonomické prostředí v zemi. Zmínil i připravované přímé letecké spojení Aktau – Praha, které se spustí 12. června 2022.

Náměstek Stašek potvrdil, že je ČR připravena podpořit vztahy EU s Kazachstánem v průběhu našeho předsednictví v Radě EU ve 2. polovině t. r. a přivítal avizovanou možnost uskutečnění politických konzultací MZV ČR a MZV Kazachstánu v říjnu t.r. v Praze.

Střední Asie je velmi dynamicky se rozvíjejícím regionem, přičemž Kazachstán považuje Česká republika za svého strategického partnera v oblasti. Kazachstán je zároveň třetím největším dodavatelem ropy do ČR.

.