Ministerstvo zahraničních věcí ČR

         česky   english        

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Černínský palác - jaro 2020
Foto: MZV ČR/MFA CZ
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Ve dnech 23. a 24. května se v Černínském paláci uskuteční Czech Pre-Presidency Conference

Kdy: 23.05.2022 - 24.05.2022 , Kde: Praha

Rádi bychom vás informovali o pravidelné mezinárodní konferenci „Czech Pre-Presidency Conference“, na níž budou přední evropští akademici a diplomaté společně debatovat o výzvách nadcházejícího českého spolupředsednictví v Radě EU.

Tato konference je tradičně organizována dvakrát do roka v hlavním městě nadcházející prezidentské země a je tak ideální příležitostí pro debatu o aktuálních tématech. Kromě akutní bezpečnostní krize spojené s ruskou agresí na Ukrajině budou řečníci mj. reflektovat velké připravované agendy Evropské unie, jako je například iniciativa Green Deal, doporučení Conference on the Future of Europe či nedávné vnitropolitické změny v členských zemích.

Konference se koná 23. a 24. května v prostorách Černínského paláce, sídla Ministerstva zahraničních věcí ČR, a pořádá ji Trans European Policy Studies Association (TEPSA) ve spolupráci s Ústavem mezinárodních vztahů a dalšími partnery. Pro účast na konferenci se prosím registrujete na odkazu zde.

 

Mezi významné řečníky konference patří například:

Kristi Raik, Estonian Foreign Policy Institute

Frank Schimmelfennig, Professor of European Politics, ETH Zurich

Mariam Khotenashvili, Executive Director, TEPSA

Ilke Toygür, CATS Fellow, SWP Berlin; Professor of Geopolitics of Europe, University Carlos III of Madrid

Nicoletta Pirozzi, Institutional relations manager; Head of the EU, Politics and Institutions Programme, Instituto Affari Internazionali

Jaap de Zwaan, Professor Emeritus of European Union Law, Erasmus University Rotterdam; former Director of the Netherlands Institute of International Relations, Clingendael

 

.