Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Vládní resorty jednaly o revizi vztahů s Ruskem
Foto: © MZV ČR / MFA CZ
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Vládní resorty jednaly o revizi vztahů s Ruskem

 

Ve středu 30. listopadu 2022 proběhlo na Ministerstvu zahraničních věcí jednání zástupců všech vládních resortů k revizi vztahů s Ruskem.

Vládní odborníci diskutovali o tom, v jakých oblastech jejich resorty považují spolupráci s Ruskem pro Česko i nadále za smysluplnou a prospěšnou a v jakých oblastech naopak tuto spolupráci pozastavily nebo ukončily.

 „Dlouhodobě čelíme eskalaci hybridního působení Ruska vůči Česku i našim spojencům a členským státům EU. Dokud Rusko povede válku proti Ukrajině, dokud bude jednat nepřátelsky vůči Západu, tedy i vůči nám, dokud Rusko bude zdrojem vážných hrozeb a rizik pro naši bezpečnost, nemůže být řeč o návratu k normálním vztahům,“ dodal k tomu náměstek ministra zahraničních věcí Martin Dvořák.

Všechna ministerstva potvrdila zásadní omezení spolupráce s Ruskem v reakci na jeho agresi vůči Ukrajině.  Mají zájem o pokračování spolupráce v nezbytné míře např. v oblasti sociálního zabezpečení, daňové, justiční nebo policejní. Byla pozastavena vojenská, hospodářská, průmyslová, vědeckotechnická, správní i kulturní spolupráce.

 

 

.