Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Černínský palác ze zahrady v zimě
Foto: ©MZV
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Češi cestující do Myanmaru už nemusí na turistická víza čekat, dostanou je přímo na letišti

 

Od začátku ledna 2020 se Česko zařadilo mezi země, jejichž občané mohou získat turistická víza ihned po příletu na mezinárodní letiště v Rangúnu, Mandalaji či Neipyijto. Díky úsilí diplomacie tak budou mít čeští občané jednodušší cestování, nebudou totiž muset o víza žádat už několik týdnů před odletem. Zjednodušení procedury přispěje k podpoře vzájemných vztahů obou zemí.

Ministerstvu zahraničních věcí ČR a Velvyslanectví ČR v Rangúnu se podařilo dosáhnout zjednodušení vízového režimu pro české občany cestující do Myanmaru (dříve Barma). Česko se tak zařadilo mezi hrstku zemí, které prioritní vízový režim s touto zemí mají.

V loňském roce Česká republika s touto jihoasijskou zemí velmi intenzivně spolupracovala, proběhla mj. úspěšná návštěva státní poradkyně a ministryně zahraničních věcí Aun Schan Su Ťij nebo otevření rezidentního velvyslanectví Myanmaru v Praze.

I proto mohou od ledna 2020 držitelé českého cestovního pasu získat turistické vízum přímo na trojici mezinárodních letišť, a to v Rangúnu, Mandalaji a Neipyijto. Jde výhradě o víza pro turistické účely, díky nimž mohou turisté v zemi strávit až 30 dnů. Snazší získání těchto víz je potvrzením nadstandardních vztahů obou zemí.

Podrobné informace o vízech a dalších náležitostech pro cesty do Myanmaru lze získat na odkazu níže:

https://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_statu/asie/myanmar/cestovani/visa.html

.