Ministerstvo zahraničních věcí ČR

         česky   english        

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Ministr Petříček se sešel se zástupci podnikatelských misí.
Foto: MZV ČR
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Ministr Petříček se sešel se zástupci podnikatelských misí

 

Ministr zahraničních věcí Tomáše Petříček přivítal v pondělí 10. února 2020 v Černínském paláci vedení Svazu průmyslu a dopravy a zástupce podnikatelských misí, které tvoří nedílnou součást ministrových pracovních cest po celém světě.
 

„Jsem velmi rád, že jako Ministerstvo zahraničních věcí můžeme pomáhat českým exportérům otevírat dveře i na nové trhy mimo Evropskou unii. Za minulý rok mě na pracovních cestách doprovodili podnikatelé z více než 70 českých firem a i letos plánujeme účast podnikatelských misí na mých cestách do Asie a Severní Ameriky,“ řekl ministr Tomáš Petříček.

Pro Ministerstvo zahraničních věcí ČR představují doprovodné podnikatelské mise velmi důležitý nástroj ekonomické diplomacie.  Během října a listopadu 2019 doprovodili ministra Petříčka podnikatelé při zahraničních návštěvách Mexika a Kolumbie, Kataru a Bahrajnu, Bulharska, Etiopie a Itálie. Těchto misí organizovaných ve spolupráci se Svazem průmyslu a dopravy nebo s Hospodářskou komorou se zúčastnilo více než sedm desítek českých firem. V lednu 2020 společně s podnikatelskou misí složenou z více než 10 českých firem navštívil ministr zahraničních věcí Indii.

.