Ministerstvo zahraničních věcí ČR

         česky   english        

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Ministr Petříček ve Středočeském kraji navštívil firmu Linet, Centrum SVĚT i Vysokou školu Škoda Auto
Foto: mzvcr
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Ministr Petříček ve Středočeském kraji navštívil firmu Linet, Centrum SVĚT i Vysokou školu Škoda Auto

 

Ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček v úterý 25. února 2020 uskutečnil společně se svými vládními kolegy návštěvu Středočeského kraje. V rámci ní zavítal do světoznámé firmy Linet, která sídlí nedaleko Slaného a do celého světa vyváží hlavně nemocniční lůžka a další zdravotnické příslušenství. Ministr také debatoval se studenty Vysoké školy Škoda auto. V neposlední řadě navštívil nově otevřené Centrum SVĚT, které se zaměří na sociální pomoc a integraci.

Návštěva firmy Linet byla další příležitostí, jak podpořit české firmy a zjistit zpětnou vazbu v oblasti podpory exportu. Ministr Petříček jednal s managementem například o podpoře firmy v afrických zemích. „České firmy mají ve světě skvělou pověst, což svými výrobky dokazuje i Linet. Jejich zdravotnická lůžka se díky vysoké kvalitě prosazují na nejtěžších trzích, také ale pomáhají zlepšovat zdravotní péči v rozvojových zemích. Právě takovým společnostem se snažíme být co nejvíce nápomocni třeba Projektem na podporu ekonomické diplomacie,“ řekl Petříček.

Firma Linet je předním evropským výrobcem nemocničních a pečovatelských lůžek. Vyrábí také širokou škálu příslušenství jako speciální matrace či zdravotnický nábytek. Naprostá většina produkce míří do zahraničí a to do více než stovky zemí. Zástupci společnosti ministra Petříčka seznámili také s novým projektem komplexního vybavení pro porodní sály, na kterém Linet spolupracuje i s dalšími českými firmami. Tato tzv. porodní hnízda jsou ideálním produktem pro využití v rámci české zahraniční rozvojové spolupráce.

V Mladé Boleslavi ministr poobědval s dalšími členy vlády. Pak se společně přesunuli do nově otevřeného Centra pomoci a integrace SVĚT. Petříček promluvil o stále důležitějším tématu rodinné politiky a mezigeneračního propojení. „Každé město by mělo zajistit bezpečný a kvalitní život svých obyvatel včetně cizinců. Rozhodnutí Mladé Boleslavi vnímám jako krok správným směrem. Tento ambiciózní plán má moji podporu. Snažíme se cizince informovat o životě v naší zemi, a tím přispívat k lepšímu soužití,“ dodal ministr.

Centrum chce propojit soukromý i neziskový sektor a bude poskytovat pomoc hlavně cizincům zaměstnaným na Mladoboleslavsku. Přítomní zároveň podepsali memorandum o spolupráci mezi policií, městem, velvyslanci, firmami i neziskovými organizacemi. Podpisu se tak zúčastnil třeba policejní prezident Jan Švejdar, mladoboleslavský primátor nebo velvyslanci Polska, Slovenska a Ukrajiny.

Na závěr pracovní cesty Petříček zavítal i mezi studenty Vysoké školy Škoda Auto. „Technické obory jsou stále na vzestupu a kvalitní vzdělání zůstává klíčem k úspěchu. Studentům jsem doporučil, aby se nebáli vycestovat. Sám jsem v zahraniční studoval a považuji to za skvělou zkušenost,“ uzavřel ministr.

galerie

Ministr Petříček ve Středočeském kraji navštívil firmu Linet, Centrum SVĚT i Vysokou školu Škoda Auto

.