Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Státní tajemník Stašek přijal velvyslance Korejské republiky Kim Tae-Jina
Foto: MZV
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Státní tajemník Stašek přijal velvyslance Korejské republiky Kim Tae-Jina

 

Státní tajemník ministerstva zahraničí Miloslav Stašek přijal 28. února 2020 velvyslance Korejské republiky v České republice Kim Tae-Jina u příležitosti zahájení mise jeho v ČR.

Během přijetí státní tajemník Stašek připomněl význam Deklarace o uzavření strategického partnerství mezi oběma zeměmi. Jeho odrazem byl i podpis aktualizovaného Akčního plánu spolupráce mezi oběma zeměmi v lednu 2019.

Státní tajemník Stašek ocenil úroveň ekonomické spolupráce, kdy v ČR investovala řada korejských společností, a vyjádřil zájem na dalším rozvoji vzájemných vztahů v oblastech jako je kultura, nové technologie nebo jaderná energetika. Velmi perspektivní je využití projektů ekonomické diplomacie, které zastřešuje Ministerstvo zahraničních věcí ČR.

Korejská republika je třetím největším investorem v České republice a druhým nejdůležitějším obchodním partnerem České republiky v Asii. V roce 2020 si připomeneme 30. výročí navázání vzájemných diplomatických vztahů. V přípravě je návštěva premiéra ČR v Soulu a premiéra Korejské republiky v Praze.

.