Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Ministr Petříček navštívil Královéhradecký kraj
Foto: mzvcr
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Ministr Petříček navštívil Královéhradecký kraj

 

Ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček navštívil ve čtvrtek 14. května 2020 Královéhradecký kraj, kde zavítal do firem MZ Liberec, TriLab a Technologického centra Hradec Králové. Cílem návštěvy byla podpora českých firem, kterým MZV pomáhá dostat se na zahraniční trhy.

První firma MZ Liberec, do které vedla ministrova návštěva, se nachází v Rudníku u Vrchlabí. Specializuje se na výrobu zařízení pro vedení medicinálních plynů a zdravotnických zařízení, kterými jsou následně vybavovány operační sály, jednotky intenzivní péče, anesteziologicko-resuscitační oddělení a standartní lůžková oddělení po celém světě. „MZ Liberec je firma, která se nevyhýbá náročným projektům, jsem rád, že jejími řešení se podařilo vybavit i nemocnici v iráckém Kurdistánu, uvedl šéf české diplomacie.

Část prostředků rozvojové spolupráce vláda aktuálně přesměrovala do chudších částí světa s cílem předejít dalšímu návratu pandemie COVID. Firmy sdružené pod Asociací výrobců a dodavatelů zdravotnických prostředků díky programu ČRA připravily tematické nabídky  českých řešení v boji s pandemií COVID. České firmy včetně MZ Liberec teď tak mají i díky podpoře ekonomické diplomacie další příležitostí k tomu ukázat svá špičková řešení  v zahraničí. „Pomáháme vytipovat vhodné projekty v rozvojových zemích, kde české firmy mohou pomoct s potřebami místních nemocnic a zdravotnických zařízení,“ přibližuje aktivity MZV ministr Petříček.

Šéf české diplomacie dnes navštívil za účasti hejtmana Královehradeckého kraje také firmu TriLab v Hradci Králové, která se specializuje na 3D tisk a nedávno vyvinula nový model ochranného štítu – Masq, kterého vyrobí aktuálně tisíc pět set kusů denně a připravuje rozšíření výroby až na patnáct tisíc.  Tyto ochranné štíty už slouží zdravotníkům v nemocnicích v Hradci Králové, Praze, Plzni a dalších městech. Mohou však již brzy pomáhat i zdravotníkům jinde ve světě.

Během dnešní návštěvy se ministr Petříček sešel také s ředitelem Technického centra Hradec Králové, které slouží jako podnikatelský inkubátor a vědecko-technický park pro firmy z celého regionu a sídlí tam i firma TriLab.

galerie

Ministr Petříček navštívil Královéhradecký kraj

.