Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Černínský palác - jaro 2020
Foto: MZV ČR/MFA CZ
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

MZV vyjednává s Řeckem o obnovení turismu. Cestovat by se mohlo už od začátku prázdnin

 

Ministerstvo zahraničních věcí pokračuje ve vyjednáváních s ostatními státy o obnovení cestovního ruchu po pandemii COVID-19. Náměstek ministra zahraničních věcí Martin Smolek dnes videokonferenčně jednal s řeckým ministrem turismu Harry Theoharisem.

„Tento týden máme na MZV naplánováno několik konferencí s Rakouskem, Slovenskem, Německem, ale také třeba dnes s Řeckem. Pokud se situace bude vyvíjet jako dosud, jsem přesvědčen, že bychom se měli bavit o tom, aby bylo cestování bez zásadních komplikací, jako je třeba dvoutýdenní karanténa nebo drahé testování,“ řekl k jednání šéf české diplomacie Tomáš Petříček.

Čeští občané by se do Řecka měli podle informací z dnešní konference dostat nejpozději 1. července. „Řecký ministr nás ujistil, že Čechům bude otevřena drtivá většina ostrovů, velmi vážně jsme řešili také variantu, že ke vstupu do Řecka nebude třeba test,“ uvedl náměstek Smolek.

Řecko by se tak mělo stát jednou z prvních turistických destinací, která se kontrolovaně otevře českým turistům. Vše bude samozřejmě záležet na vývoji epidemiologické situace, kterou budou jak české, tak řecké úřady důkladně sledovat.

.