Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Náměstkyní ministra zahraničních věcí se stane Michaela Marksová Tominová
Foto: mzvcr
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Náměstkyní ministra zahraničních věcí se stane Michaela Marksová Tominová

 

Ministerstvo zahraničních věcí ČR obsadí od 15. června volný post druhého politického náměstka. Novou náměstkyní se stane Michaela Marksová Tominová, bývalá ministryně práce a sociálních věcí. Mezi její priority bude patřit podpora krajanů, česká rozvojová a humanitární pomoc, podpora české vědy a výzkumu ve světě i podpora žen v diplomacii.

Michaela Marksová Tominová přichází do Černínského paláce na volné místo druhého politického náměstka. Tuto funkci do podzimu 2019 zastával Radek Hlaváček, nyní je už několik měsíců neobsazeno. „Mám zkušenosti s vládní agendou, mezirezortními připomínkovými řízení a tak dále. V rámci diplomacie se chci zaměřit především na sociální témata jako je rozvojová a humanitární pomoc, nebo podpora žen v diplomacii, ale také na utužování vztahů mezi ČR a Čechy, kteří dlouhodobě žijí v zahraničí, či na podporu českých vědců ve světě,“ vysvětlila budoucí náměstkyně.

„Michaela Marksová Tominová zná státní správu velmi dobře, v tomto směru se nebude muset nic učit, je jazykově pro tento post dobře vybavená, hovoří anglicky, německy a rusky. Sociální tématika je otázkou nejen tuzemskou, ale i mezinárodní. Jsem také velmi rád, že do vedení ministerstva přichází další žena, což pro řadu úřadu státní správy stále není přirozené,“ uvedl šéf české diplomacie Tomáš Petříček. „Tento krok jsem konzultoval jak s panem předsedou Hamáčkem, tak s panem premiérem Babišem,“ dodal.

Ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček má v současnosti 5 odborných náměstků a 1 politickou náměstkyni. Místo druhého politického náměstka, na které nyní přichází Michaela Marksová Tominová, bylo od podzimu 2019 neobsazené.
 

přílohy

CV-Michaela Marksová 368 kB pdf (Acrobat dokument) 5.6.2020

.