Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Ministr Petříček se setkal s představiteli agencií OSN zastoupených v Praze
Foto: mzvcr
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Ministr Petříček se setkal s představiteli agencií OSN zastoupených v Praze

 

Ministr zahraničí Tomáš Petříček se 29. června 2020 u příležitosti 75. výročí přijetí Charty OSN sešel se zástupci agencií OSN, které mají své kanceláře v Praze: Světová zdravotnická organizace, Úřad vysokého komisaře pro uprchlíky, Dětský fond OSN, Mezinárodní organizace pro migraci a Informační centrum OSN. Hlavním tématem jednání byl boj s pandemií koronaviru.

Ministr Petříček na setkání vyzdvihl nezastupitelnou roli OSN a jejích agencií pro fungování multilaterálního systému. Tento přístup je nejefektivnějším způsobem, jak řešit globální výzvy včetně současné pandemie COVID-19. ČR je členem Aliance pro multilateralismus a připojila se k některým jejím iniciativám (mezinárodní humanitární právo, klima a bezpečnost, kyberprostor, volný tok informací). Ministr rovněž v souvislosti s COVID-19 upozornil na nebezpečí šíření dezinformací ze strany některých zemí nebo skupin.

ČR na dopady COVID-19 ve světě reaguje průběžně od února 2020, kdy mezi prvními zeměmi přispěla 6 mil. Kč na odezvu WHO. Celkem bylo na okamžitou odezvu i na obnovu v roce 2020 vyčleněno 250 mil. Kč, aniž by byly kráceny jiné naléhavé humanitární či rozvojové priority.

.