Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Ministr Petříček se rozloučil s emirátským velvyslancem
Foto: Ministr Petříček se rozloučil s emirátským velvyslancem
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Ministr Petříček se rozloučil s emirátským velvyslancem

 

Ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček přijal dne 2. července 2020 velvyslance Spojených arabských emirátů Abdulla Mohamed Almaainah u příležitosti ukončení jeho mise v ČR. Hlavním tématem jednání byla budoucnost vzájemných vztahů po odeznění pandemie koronaviru.

Ministr Petříček na úvod ocenil úsilí, kterým velvyslanec Almaainah přispěl během svého působení v Praze k prohloubení spolupráce mezi ČR a SAE, a popřál mu mnoho štěstí do budoucna. Ministr Petříček i velvyslanec Almaainah se shodli na významu, který vzájemné vztahy pro obě země mají, a na oboustranném zájmu na jejich dalším rozvoji. SAE jsou dlouhodobě jedním z nejvýznamnějších obchodních partnerů ČR v blízkovýchodním regionu, a slibně se rozvíjejí i další oblasti, např. turistický ruch.

Ministr velvyslance také ubezpečil, že ČR i nadále počítá s vysokou úrovní zastoupení na zahájení světové výstavy EXPO 2020. To se mělo konat v Dubaji letos v říjnu, z důvodu  pandemie koronaviru však bylo o rok odloženo. Podle ministra Petříčka bude EXPO 2020 vynikající příležitostí k posílení spolupráce v mnoha oblastech, mj. v oblasti vědy, výzkumu a udržitelných technologií, které jsou základem české expozice.

.