Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Černínský palác - jaro 2020
Foto: MZV ČR/MFA CZ
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Slovinsko zařadilo ČR zpět na seznam bezpečných zemí, výjimkou je Moravskoslezský kraj

 

Slovinská vláda zařadila Českou republiku zpět na seznam bezpečných zemí, a to s výjimkou Moravskoslezského kraje. Rozhodnutí slovinského kabinetu je účinné od 7. července a pro drtivou většinu Čechů znamená, že na dovolenou do Slovinska již nebudou potřebovat negativní test na COVID-19, dřívější rezervaci ubytování, či povinnost podstoupit 14denní karanténu.   

„Rozhodnutí slovinských kolegů jsem přivítal. Podařilo se nám uvést na pravou míru, že rostoucí čísla jsou v Česku věcí lokálního ohniska. Zároveň žádám české občany cestující do Slovinska na dovolenou, aby respektovali opatření slovinských úřadů. Ti, kteří pobývali v Moravskoslezském kraji v posledních 14 dnech, jsou stále vnímáni jako rizikoví a musí podstoupit karanténu,“ uvedl ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček.

Od úterý 7. července tak Češi můžou opět vstoupit volně na slovinské území, restriktivní opatření budou uplatňována na osoby přijíždějící z Moravskoslezského kraje, a to v podobě 14denní karantény. Českým občanům doporučujeme mít s sebou čestné prohlášení o tom, že cestující nepobýval v uplynulých 14ti dnech v Moravskoslezském kraji. Vzor čestného prohlášení naleznete na webových stránkách české ambasády v Lublani.

I přes příznivý vývoj ve Slovinsku nadále platí, že Češi musí podstoupit 14denní karanténu při cestě do Lotyšska a Estonska. Omezení se dotkne také českých občanů cestujících na Kypr. Před samotným odletem musí předložit negativní test na COVID-19, který není starší než 72 hodin. Zároveň se všichni cestující z ČR musí zaregistrovat na vládním portálu „Cyprus Flight Pass“, a to nejdříve 24 hodin před odletem.

.