Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Ministr Petříček v České Zbrojovce.
Foto: MZV ČR
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Ministr Petříček navštívil Zlínský kraj

 

Ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček navštívil v pátek 25. září Zlínský kraj. Společně s ministryní práce a sociálních věcí Janou Maláčovou zavítal do České Zbrojovky v Uherském Brodu a do firmy Altech Kunovice. Obě společnosti jsou silně závislé na exportu na zahraniční trhy.   

„Jsem rád, že se mi podařilo v této náročné době navštívit Zlínský kraj a ujistit české firmy o naší podpoře. V současném období je pro ně vývoz výrobků velmi složitý a MZV je připraveno jim pomoct,“ řekl šéf české diplomacie.

Česká Zbrojovka distribuuje své zboží do více než 90 zemí světa. „Není moc známějších českých značek ve světě, než je oblíbená Zbrojovka. S jejími zaměstnanci jsem se setkal už loni při návštěvě Černínského paláce. Velmi oceňuji, že patří mezi firmy, které trvale investují do přítomnosti v zahraničí, ať už jde o Jižní Ameriku, Evropu či USA,“ uvedl ministr Petříček.

Druhá firma Altech Kunovice, kterou ministr Petříček s ministryní Maláčovou navštívili, se zabývá výrobou rehabilitačních a kompenzačních pomůcek pro imobilní osoby. „Podporu oborů, které jsou propojeny se zdravotnictvím a sociální péčí, považujeme za obzvlášť důležitou. ČR umí velmi dobře propojit ekonomickou diplomacii a rozvojovou spolupráci,“ dodal šéf české diplomacie.

Role Ministerstva zahraničních věcí a českých ambasád se v době pandemie zaměřila na posílení pomoci českým vývozcům, kteří mají v současnosti často problém realizovat obchody osobně kvůli cestovním omezením. Proto MZV pro firmy připravilo nové formáty jako webináře a ePROPEDY.

 

.