Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Státní tajemník Stašek přijal indického velvyslance Kotalwara
Foto: MZV ČR / MFA CZ
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Státní tajemník Stašek přijal nového indického velvyslance Kotalwara

 

Stání tajemník Ministerstva zahraničních věcí Miloslav Stašek přijal ve středu 14. října 2020 velvyslance Indické republiky Hemanta H. Kotalwara u příležitosti zahájení jeho diplomatické mise v České republice. Oba se shodli na tématech, která by měla být během působení indického velvyslance stěžejní, a potvrdili i společný zájem na povýšení vzájemných vztahů na strategické partnerství, který byl deklarován při státní návštěvě indického prezidenta v ČR v roce 2018.

Stašek připomněl své předcházející působení v roli velvyslance v Indii s tím, že Česká republika vždy vysoce oceňovala mezilidské, kulturní a zejména významné ekonomické vztahy s Indií. Za perspektivní označil také regionální kontakty. Jako důležitou oblast spolupráce s ohledem na současnou epidemiologickou situaci oba diplomaté považují kooperaci ve výzkumu, vědě nebo oblasti technologických inovací.

V budoucnu bude také důležité se zabývat nejen obnovou ekonomických vazeb a otázkou diversifikace ve výrobě a dodávkách v celosvětovém kontextu, ale také cestovním ruchem, včetně přímého leteckého spojení.

Stašek zmínil významné bilaterální návštěvy z posledních let, kterými byla například účast premiéra Andreje Babiše na summitu Vibrant Gujarat nebo letošní návštěva ministra zahraničí Tomáše Petříčka v Dillí na konferenci Raisina Dialogue.  Státní tajemník závěrem popřál novému velvyslanci mnoho úspěchů při jeho budoucím působení v České republice. Dodal, že oceňuje dosavadní angažovanost Indického velvyslanectví na rozvoji vzájemné česko-indické relace.

.