Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Ministr Petříček přijal japonského velvyslance Shimazakiho
Foto: MZV/MFA
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Ministr Petříček přijal japonského velvyslance Shimazakiho

 

Ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček přijal ve čtvrtek 15. října 2020 velvyslance Japonska pana Kaoru Shimazakiho při příležitosti ukončení mise p. velvyslance v ČR.

Ministr Petříček velvyslanci poděkoval za jeho osobní přínos pro rozvoj vztahů mezi Českou republikou a Japonskem, jejichž výborná úroveň byla potvrzena i v průběhu setkání šéfa české diplomacie s jeho japonským protějškem Tošimicu Motegim na okraj jednání ministrů zahraničních věcí zemí sdružení ASEM v prosinci 2019 v Madridu.

Oba představitelé se shodli na tom, že současná pandemie COVID-19 představuje obrovskou výzvu pro celý svět, přičemž spolupráce zemí založená na důvěře, transparentnosti a otevřenosti je jedinou cestou, jak se s novými výzvami vypořádat. Ocenili rovněž výbornou spolupráci v oblastech jako je kultura, školství, věda a technika či obranná a bezpečnostní spolupráce.

Japonsko je druhým největším investorem v České republice a druhým nejdůležitějším obchodním partnerem České republiky v Asii. Česká republika a Japonsko si v tomto roce připomněly 100. výročí navázání diplomatických vztahů.

.