Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Ministr Petříček vystoupil na Česko-izraelském inovačním fóru věnovanému zdravotnictví
Foto: MZV/MFA
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Ministr Petříček promluvil na Česko-izraelském inovačním fóru věnovanému spolupráci ve zdravotnictví

 

Ministr zahraničí Tomáš Petříček se v pondělí 26. října 2020 zúčastnil Česko-izraelského inovačního fóra, jehož cílem bylo mimo jiné podpořit spolupráci v oblasti elektronického zdravotnictví. Kvůli pandemii COVID-19 proběhl celý program on-line. Kromě ministra Petříčka vystoupil izraelský velvyslanec v Praze Daniel Meron či experti na zdravotnictví, jako třeba izraelský vědecký poradce dr. Ami Appelbaum.

Fórum stejně jako loni hostil Černínský palác. „Jedno z letošních témat, využití digitálních technologií ve zdravotnické péči, jsme sice zvolili ještě před vypuknutím pandemie na jaře, nicméně tato krize názorně ukázala, jak je důležité budovat efektivní a odolné systémy zdravotní péče,“ řekl ministr Petříček. Konference byla původně plánována jako dvoudenní setkání odborníků. „Pandemie nás nutí improvizovat, proto jsem rád, že máme alespoň on-line platformu pro vzájemné sdílení zkušeností,“ uvedl izraelský velvyslanec Daniel Meron.

Konferenci pořádá Ministerstvo zahraničních věcí společně s Velvyslanectvím Státu Izrael a Česko-izraelskou smíšenou obchodní komorou. Předmětem debat odborníků letos byly především národní strategie a přístupy k elektronickému zdravotnictví (eHealth), včetně sdílení zkušeností získaných během současné pandemie. Česká republika i Izrael totiž aktuálně čelí druhé vlně nemoci COVID-19 a jejich zdravotnické systémy se musejí vyrovnávat s velkým náporem pacientů.

Využití digitálních technologií je důležitým nástrojem pro efektivní fungování zdravotnictví a od izraelských přátel se v tomto směru můžeme mnohému přiučit,“ dodal ministr Petříček. Fóra se zúčastnili respektovaní experti z České republiky i Izraele. Mezi ně patří mimo jiné Dr. Ami Appelbaum, Dr. Eyal Zimlichman, či prof. Roman Havlík a prof. Ondřej Slabý.

.