Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Tajemník Stašek online jednal se svými protějšky z členských států EU
Foto: MZV/MFA
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Státní tajemník Stašek online jednal se svými protějšky z členských států EU

 

Státní tajemník Ministerstva zahraničních věcí ČR Miloslav Stašek se v pátek 27. listopadu 2020 zúčastnil neformálního online jednání se svými protějšky z členských států EU, konaného pod záštitou připravovaného portugalského předsednictví v Radě EU a generální tajemnice Evropské služby vnější akce Helgy Schmid.

Hlavním tématem jednání byly priority portugalského předsednictví v Radě EU, které účastníkům představil portugalský ministr zahraničních věcí Augusto Santos Silva. Jednalo se i o dopadech pandemie COVID-19 na chod jednotlivých ministerstev a fungování zahraniční služby v členských státech EU.

Diskutována byla také oblast lidských zdrojů, systém vyslání, řízení ve věcech státní služby a oblast bezpečnosti informací v době koronavirové krize. Důležitým tématem v této souvislosti bylo zhodnocení vzájemné pomoci při konzulárních repatriacích evropských občanů z celého světa. V závěru jednání státní tajemníci rovněž hovořili o oblasti rovných příležitostí, která spadá do jejich portfolia.

.