Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Vedení MZV přijalo japonského velvyslance Suzukiho
Foto: MZV
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Vedení MZV přijalo japonského velvyslance Suzukiho

 

Nový japonský velvyslanec Hideo Suzuki byl ve čtvrtek 14. ledna 2021 přijat na ministerstvu zahraničí náměstkyněmi člena vlády Michaelou Marksovou a Anitou Grmelovou. V obou případech se jednalo o úvodní zdvořilostní přijetí, kde obě strany ocenily výborné bilaterální i ekonomické vztahy mezi Českou republikou a Japonskem a konstatovaly zájem na jejich dalším rozvoji. A to navzdory těžkostem, které celosvětově přináší koronavirová krize.

Obě strany se soustředily na přípravu bilaterálních oficiálních návštěv, prohloubení ekonomické spolupráce a pokračování v jednání o Akčním plánu spolupráce mezi Českou republikou a Japonskem. Pozornost byla věnována rovněž otázce lidských práv.

S náměstkyní Michaelou Marksovou diskutoval velvyslanec Suzuki během setkání problematiku násilí na ženách v rámci válečných konfliktů, na jehož řešení by se obě země mohly společně podílet. Tématem byla i vzájemná obchodní spolupráce, očekávání od nástupu nové administrativy v USA a opatření v souvislosti s globální pandemií COVID-19.

Náměstkyně Anita Grmelová pak během jednání otevřela otázku zřízení přímého leteckého spojení mezi Českou republikou a Japonskem, na němž mají obě strany dlouhodobý zájem a který trvá s tím, že budou společně usilovat o jeho úspěšnou realizaci po vyřešení koronavirové krize. 

.