Ministerstvo zahraničních věcí ČR

         česky   english        

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Černínský palác - Giving Tuesday
Foto: © M. Trnková, MZV ČR
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Novým náměstkem ministra zahraničí byl jmenován Jan Kohout

 

Novým náměstkem člena vlády na MZV je od 17. května zkušený diplomat Jan Kohout, který ve funkci nahradil dosavadní náměstkyni Michaelu Marksovou-Tominovou.

Jan Kohout dosud působil jako náměstek na ministerstvu spravedlnosti. Na MZV v minulosti zastával řadu pozic, mimo jiné působil jako stálý zástupce ČR při EU, ředitel odboru OSN, politický ředitel, opakovaně také jako náměstek a dvakrát byl ministrem zahraničí.

Jana Kohouta si nesmírně vážím jako jednoho z našich nejzkušenějších diplomatů. Na MZV prošel snad všemi pozicemi - od referenta přes velvyslance při EU až po ministra. Jsem moc rád, že mou nabídku přijal,” uvedl ministr zahraničních věcí Jakub Kulhánek (ČSSD). Dosavadní náměstkyni Michaele Marksové-Tominové poděkoval za její práci. „Počítám s tím, že spolu budeme spolupracovat i nadále,“ dodal Kulhánek.

Jan Kohout bude mít primárně na starosti na MZV koordinaci příprav českého předsednictví v EU, agendu OSN a agendu středoevropské spolupráce ať už v rámci V4 či Slavkovského formátu.

.