Ministerstvo zahraničních věcí ČR

         česky   english        

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Náměstek Martin Tlapa
Foto: Markéta Trnková (©MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Česko-kapverdské ekonomické online fórum

 

Náměstek ministra zahraničních věcí Martin Tlapa se dne 20. května 2021 zúčastnil online Česko-kapverdského ekonomického fóra, zaměřeného na podporu vzájemného obchodu a investic mezi těmito dvěma zeměmi. Fórum uspořádala Česko-kapverdská obchodní komora s podporou Ministerstva zahraničních věcí ČR a Ministerstva průmyslu a obchodu ČR a jeho hlavním cílem bylo představit a prodiskutovat příležitosti pro české podnikatele ke spolupráci s Kapverdami v prioritních oblastech vodního a odpadového hospodářství, zemědělství a potravinářství, zdravotnictví, nanotechnologií a cestovního ruchu.

Česko-kapverdské ekonomické fórum slavnostně zahájili místopředseda vlády ČR p. Karel Havlíček a místopředseda vlády Kapverdské republiky p. Olavo Avelino Garcia Correia. V průběhu ekonomického fóra si účastníci mohli poslechnout prezentace českých firem Nanoprogress, TNG-AIR, Movit Energy, nadace Hope for Cabo Verde Foundation o jejich projektu “Hospital Naděje” na Kapverdách, stejně jako příspěvek náměstka ministra zemědělství ČR Jiřího Šíra nebo prezentace kapverdského Institutu cestovního ruchu a vládní agentury Cape Verde TradeInvest.

Náměstek Tlapa, který zahajoval druhý panel programu ekonomického fóra, ve svém příspěvku zdůraznil dlouhodobé přátelské vztahy mezi Českou republikou a Kapverdskou republikou, stejně jako velký obchodní a investiční potenciál, který budoucí rozvoj těchto vztahů skýtá. Za prioritní oblasti přitom označil vodní a odpadové hospodářství, zdravotnictví, energetiku, dopravní infrastrukturu a oblast cestovního ruchu.

.