Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

EURO 2020
Foto: UEFA
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Podmínky pro držitele vstupenek na zápasy EURO 2020 cestující do Velké Británie

 

Velvyslanectví ČR v Londýně upozorňuje držitele vstupenek, kteří se chystají cestovat do Velké Británie na zápasy EURO 2020, že cestující z České republiky se aktuálně musí po příjezdu podrobit 10denní karanténě. Pro držitele vstupenek na EURO nebude existovat z karantény výjimka.

⚠️ Před zápasy v Glasgow je tak zapotřebí přicestovat do Skotska nejpozději ve čtvrtek 3. 6. pro zápas Česká republika - Skotsko hraný 14. 6., respektive v pondělí 7. 6. pro zápas Česká republika Chorvatsko. Pro zápas Česká Republika - Anglie hraný 22. 6. v Londýně je tak zapotřebí přicestovat do Anglie nejpozději v pátek 11. 6.

Stále také platí, že ČR je na anglickém cestovním semaforu zařazena mezi „oranžové země“. Je tedy nezbytné mít před cestou negativní test ne starší než 3 dny před odletem, dále si před cestou zakoupit balíček testů na 2. + 8. den po příletu (cca 190 GBP, dle poskytovatele), vyplnit před cestou příjezdový registrační formulář a poté nastoupit na 10 dnů do karantény (ve svém ubytování, na hotelu apod.).

Karanténu je možné částečně zkrátit jedině tak, že nejdříve 5. celý den po příjezdu do Anglie cestující absolvuje další komerční PCR test v rámci schématu „Test to Release“ (tedy např. při příletu v úterý je možné příplatkový test absolvovat nejdříve v neděli, a ihned po obdržení negativních výsledků – termín jejich dodání doporučujeme předem ověřit u vybraného poskytovatele komerčních testů – je možné karanténu ukončit; nadále je však nutné absolvovat i předem zaplacený test v 8. dni – pokud tedy cestující do té doby zemi neopustí).

⚠️ Využití "Test to Release" ovšem není umožněno ve Skotsku (resp. v Irsku a Walesu), které si svá pravidla určuje samostatně. Pokud tedy cestující 5. den po příletu do Anglie "Test to Release" využije a následně se rozhodne cestovat do Skotska během 6. až 10. dne po příletu, bude ve Skotsku povinný dokončit celou 10denní karanténu. "Test to Release" z Anglie tak není možné pro zkrácení povinné karantény ve Skotsku využít.

Nedodržení karantény je v Anglii penalizováno až do výše 10 000 GBP. V případě podezření, že se cestující chystá porušit karanténu a navštívit zápasy, mu také může odepřen vstup do země. Britské úřady rovněž upozorňují, že s ohledem na kontrolu příjezdových formulářů a potvrzení o negativním testu mohou na britských letištích vznikat fronty na pasových kontrolách.

⚠️ V Anglii také nadále platí protipandemická opatření, v rámci kterých např. je nutné uvnitř nosit obličejové roušky a není dovoleno se shromažďovat v interiérech skupinám více než šesti lidí. Pro vstup na stadion Wembley v Londýně bude vyžadováno potvrzení o očkování, prodělání nemoci COVID-19 nebo negativní test. Pro vstup na stadion Hampden Park ve Skotsku by ovšem potvrzení či test vyžadována být neměla. O podrobnostech budeme informovat jakmile budou zveřejněny pořadatele.

Veškeré podrobnosti o požadavcích na vstup na stadion budou zpřístupněny také na na UEFA.com a v aplikaci UEFA EURO 2020.

 

 

.