Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

 Ministr Kulhánek jednal s ministryní Schillerovou o rozpočtu MZV na příští rok
Foto: MZV
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Ministr Kulhánek jednal s ministryní Schillerovou o rozpočtu MZV na příští rok

 

Ministr zahraničních věcí Jakub Kulhánek (ČSSD) jednal v pátek 27. srpna 2021 v Černínském paláci s ministryní Alenou Schillerovou (za ANO) o rozpočtu MZV pro rok 2022. Jednu z významných položek bude představovat otevření zastupitelského úřadu v Kataru či posilování IT infrastruktury MZV.

„Těší mě, že jsme se byli schopni dohodnout na pokrytí klíčových potřeb MZV na příští rok,“ uvedl ministr zahraničí Jakub Kulhánek. Návrh rozpočtu MZV na příští rok počítá s 8 miliardami a 912 miliony. Oproti loňskému roku jde o nárůst o půl miliardy korun.

Jedním z plánů MZV, který bude součástí příštího rozpočtu, je posilování IT infrastruktury a modernizace komunikačních prostředků. Další prioritou pro příští měsíce je otevření zastupitelského úřadu v Kataru, na které bude MZV vyčleněn dostatek finančních prostředků. „Otevření ambasády v Kataru povede nejen k posílení vzájemných vztahů, ale také k přilákání investic do ČR,“ doplnil ministr zahraničí.

Jednání se také věnovalo navýšení rozpočtu na české předsednictví v Radě EU, které tento týden schválila vlády. Díky tomuto kroku posílí Ministerstvo zahraničních věcí o dalších 10 lidí, kteří se na předsednictví budou podílet přímo v Bruselu na Stálém zastoupení.

.