Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

MT
Foto: MZV
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Náměstek Tlapa se rozloučil s alžírským velvyslancem

 

Náměstek ministra Martin Tlapa přijal 20. 10. 2021 velvyslance Alžírské demokratické a lidové republiky v ČR Hamida Boukrifa u příležitosti ukončení jeho mise v Praze.

Martin Tlapa poděkoval jménem Ministerstva zahraničních věcí ČR panu velvyslanci Boukrifovi za spolupráci a za jeho osobní vklad do rozvoje vzájemných vztahů v nelehké době pandemie koronaviru. Ocenil též úroveň ekonomické spolupráce. Vyzdvihl roli Alžírska v boji proti terorismu.

Alžírsko je důležitým ekonomickým partnerem v regionu severní Afriky.
Česká republika do Alžírska tradičně vyváží stroje, letecké díly, dopravní prostředky, zdravotnické vybavení a materiál, skleněné výrobky, železo a ocel a chemické výrobky. Téměř 75 % českého vývozu představují stroje a dopravní prostředky (automobily Škoda představují přibližně polovinu exportu).

Vzájemná spolupráce probíhá v oblasti kultury a kulturního dědictví, a to mezi Národním muzeem a Národním muzeem Ahmeda Zabana v Oranu. V současnosti probíhá projekt technické asistence alžírskému Národnímu muzeu s cílem sdílení českého know-how alžírským kolegům. Česká strana dále pomáhá navýšit expertní kapacity v oblasti komplexní revitalizace a reorganizace expozic i managementu muzea.

.