Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

ccc
Foto: MZV
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Státní tajemník jednal se zástupci Atlantické rady

 

Státní tajemník Ministerstva zahraničních věcí ČR Miloslav Stašek se dne 19. listopadu 2021 u příležitostí konání Transatlantického fóra setkal se zástupci Atlantické rady Spojených států.

Seniorní ředitel Evropského centra Atlantické rady Benjamin Haddad a zástupkyně ředitele Denise Forsthuber navštívili státního tajemníka MZV ČR Miloslava Staška, aby diskutovali o transatlantických vztazích, spolupráci EU-USA, globální a regionální stabilitě, a o roli střední a východní Evropy z pohledu transatlantických partnerů.

Státní tajemník poděkoval za dosavadní spolupráci Ministerstva zahraničních věcí s Atlantickou radou, a vyslovil se za stejně intenzívní kontakty i v budoucnosti. Ocenil četnost, úroveň i viditelnost akcí věnovaných tématům střední a východní Evropy. Benjamin Haddad, který patří k předním odborníkům na transatlantické vztahy a evropskou politiku, informoval o širokém spektru témat a programů, kterým se Atlantická rada věnuje. Uvítal možnosti účasti expertů Atlantické rady na konferencích či seminářích, které organizuje MZV ČR, jako např. Letní škola evropských studií pro české a zahraniční juniorní diplomaty a úředníky státní správy.

MZV ČR má s Atlantic Council od roku 2020 uzavřenou partnerskou smlouvu, která zahrnuje rovněž roční vyslání jednoho pracovníka MZV na pozici Visiting Fellow. Miloslav Stašek v závěru rozhovoru potvrdil, že partnerství s Atlantickou radou může získat nový potenciál během předsednictví České republiky v Radě EU.

.