Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

abc
Foto: MZV
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Státní tajemník Miloslav Stašek jednal v Paříži s generálním sekretářem ESVČ, státním tajemníkem MZV Francie a se svými protějšky z ostatních členských států EU

 

Státní tajemník Ministerstva zahraničních věcí ČR Miloslav Stašek jednal ve dnech 25. – 26. listopadu 2021 v Paříži s generálním sekretářem ESVČ Stefanem Sanninim o rotaci Evropské služby pro vnější činnost na rok 2022 a u přiležitosti pravidelného setkání státních tajemníků a generálních sekretářů členských států EU informoval o stavu příprav českého předsednictví v Radě EU v roce 2022.

Jedním z hlavních cílů jednání státního tajemníka Ministerstva zahraničních věcí ČR Miloslava Staška v Paříži ve dnech 25. - 26. listopadu 2021 byla účast na pravidelném setkání státních tajemníků a generálních sekretářů členských států EU v předvečer nadcházejícího předsednictví v Radě EU, které od 1. ledna 2022 převezme Francie. V rámci tohoto formátu informoval státní tajemník Stašek o stavu příprav českého předsednictví v Radě EU v 2. polovině roku 2022. S francouzským státním tajemníkem MZV Francois Delattrem pak diskutoval o probíhajících přípravách programu předsednického tria, plánovaných summitech a očekávaných prioritách blížícího se francouzského a českého předsednictví v Radě EU. S generálním sekretářem Evropské služby pro vnější činnost (ESVČ) Stefanem Sanninim pak projednal rotaci ESVČ na rok 2022 a základní parametry dalšího setkání v tomto širokém formátu, které se uskuteční v Praze na okraji předsednictví České republiky v Radě EU. 

.