Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Státní tajemník Stašek přijal velvyslankyni Indonésie
Foto: MZV
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Státní tajemník Stašek přijal velvyslankyni Indonésie

 

Státní tajemník ministerstva zahraničních věcí Miloslav Stašek se setkal dne 1. prosince 2021 s velvyslankyní Indonésie v České republice Kenssy Ekaningsih a projednal záležitosti vzájemné spolupráce. 

Přijetí navázalo na nedávné jednání státního tajemníka s vrchním ředitelem ministerstva zahraničních věcí Indonésie na mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně. Státní tajemník a velvyslankyně Kenssy Ekaningsih se navzájem informovali o nejnovějších aktivitách v oblasti bilaterální spolupráce. Během rozhovoru byly upřesněny konkrétní možnosti spolupráce velvyslanectví s českými univerzitami v kontextu výzkumných projektů zaměřených na oblast udržitelného zemědělství a zmíněny příležitosti pro další spolupráci, např. v sektorech zdravotnické techniky, ochrany životního prostředí, energetiky či obranného průmyslu. Obě naše země sdílejí zájem zvýšit vzájemný obchodní obrat. 

Rozhovor se dále dotkl vzájemné součinnosti v mezinárodních organizacích a formátech. Velvyslankyně informovala o prioritách právě zahájeného předsednictví Indonésie ve skupině G20. Státní tajemník připomenul přípravy předsednictví České republiky v Radě EU ve druhém pololetí 2022. Oblast Indo-Pacifiku bude patřit mezi naše zeměpisné priority. Velvyslankyně potvrdila zájem indonéské strany o budoucí spolupráci na projektech zaměřených např. na konektivitu či kybernetickou bezpečnost a zmínila společný přístup zemí ASEAN, který je otevřený spolupráci s partnery v Indo-Pacifiku ve snaze o společný rozvoj v regionu,  jenž zůstává dlouhodobou prioritou. 

Velvyslankyně rovněž poděkovala za informaci o zařazení Indonésie mezi země s nízkým rizikem nákazy covid-19 z hlediska cestování, což plně odpovídá aktuálnímu příznivému vývoji v Indonésii. 

.