Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Petřínská rozhledna se rozsvítí v národních barvách SAE
Foto: © MZV
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Petřínská rozhledna se rozsvítí v národních barvách SAE

 

Petřínská rozhledna se ve dnech 2. a 3. prosince 2021 rozsvítí v národních barvách Spojených arabských emirátů. Symbolicky tak připomene padesát let od vzniku tohoto blízkovýchodního státu, který je významným partnerem České republiky.

Česká diplomacie ve spolupráci s Magistrátem hlavního města Prahy rozsvítí Petřínskou rozhlednu v národních barvách Spojených arabských emirátů. Tímto krokem si připomínáme den, kdy se ze sedmi samostatných emirátů stal nový federální stát. Ve Spojených arabských emirátech budou probíhat celonárodní oslavy tohoto jubilea a celá země si tak připomene mimořádné úspěchy, kterých za pouhých 50 let dosáhla.

Do českých národních barev se naopak 28. října 2020 zbarvila dominanta Dubaje, věž Burj Khalifa. Jedná se o důkaz dlouhodobě výborných vztahů obou zemí. Zajímavostí také je, že bývalý velvyslanec Spojených arabských emirátů v ČR Abdullah Al Maainah je autorem barevného provedení emirátské státní vlajky z roku 1971, kterou navrhl ještě jako student v rámci celonárodní soutěže.

.