Ministerstvo zahraničních věcí ČR

         česky   english        

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Náměstek Povejšil obdržel Cenu Bezpečnostní rady státu
Foto: MZV
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Náměstek Povejšil obdržel Cenu Bezpečnostní rady státu

 

Ve středu 22. června 2022 předal předseda vlády Petr Fiala za účasti ministryně obrany Jany Černochové, předsedy Výboru pro zahraniční věci, obranu a bezpečnost Senátu Pavla Fischera a předsedy Výboru pro bezpečnost Poslanecké sněmovny Pavla Žáčka Ceny Bezpečnostní rady státu za rok 2022. Laureátem se stal také náměstek ministra zahraničních věcí Martin Povejšil.
 

Cenu Bezpečnostní rady státu za významný přínos v oblasti bezpečnostní politiky České republiky každoročně uděluje Bezpečnostní rada státu za významná díla v oblasti bezpečnostní a obranné politiky nebo za aktivní činnost v bezpečnostní komunitě a také za celoživotní prospěšnou práci v oblasti bezpečnostní a obranné politiky ČR a její osvěty. Pro rok 2022 byla Cena v hlavní kategorii udělena náměstku Sekce multilaterální a bezpečnostní Martinu Povejšilovi, a to za celoživotní přínos v oblasti zahraniční bezpečnostní a obrané politiky České republiky.

Dalšími dvěma laureáty ceny byli Jiří Růžek za významný přínos v oblasti bezpečnostní a obranné politiky České republiky a za aktivní dlouholetou činnost v bezpečnostní komunitě, a Jaromír Tkadleček za mimořádný přínos při realizaci bezpečnostních opatření po výbuchu muničních skladů ve Vlachovicích-Vrběticích.

.