Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

v4
Foto: MZV
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Zasedání ministrů zahraničních věcí zemí V4

 

Dne 19. července 2021 se v maďarském městě Komárom uskutečnilo tradiční zasedání ministrů zahraničních věcí zemí V4 ve formátu „V4 only Foreign Ministers meeting“, konané v souvislosti s nedávným zahájením maďarského předsednictví Visegrádské skupiny (1. 7. 2021 - 30. 6. 2022). 

Jedná se o obvyklý formát jednání, který se koná zpravidla jednou za předsednictví, a jehož náplní je neformální diskuse zemí ministrů zahraničních věcí zemí V4 o vybraných prioritních otázkách zahraniční a bezpečnostní a evropské politiky.

Jednání se zúčastnili ministři zahraničních věcí Maďarska Péter Szijjártó, Polska Zbigniew Rau a Slovenska Ivan Korčok. Vedoucím české delegace byl Jan Kohout, náměstek ministra zahraničních věcí ČR. V průběhu jednání byly diskutovány názory zemí V4 na budoucnost Evropy, na rozšíření o EU o západní Balkán či k aktuální otázky agendy migrace (mj. společná pomoc Litvě při ochraně hranic před migračními tlaky z Běloruska). Ministři hovořili také o aktuální situaci v zemích V4 souvislosti s pandemií covid.

.