Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Zmocněnci EU jednali o kybernetické bezpečnosti
Foto: ©MZV ČR/ MFA CZ
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Zmocněnci EU jednali o kybernetické bezpečnosti

 

O novinkách v oblasti kybernetické a digitální diplomacie na svém dnešním neformálním jednání v Praze mluvili zvláštní zmocněnci všech 27 unijních zemí. Mezi hlavní témata EU Digital and Cyber Diplomacy Networks patřilo posílení partnerství v oblasti digitální a kybernetické bezpečnosti, budování s tím souvisejících kapacit nebo vývoj Rady EU–USA pro obchod a technologie.

Jedním z cílů setkání bylo zhodnotit roli v unie kybernetické bezpečnosti, a to s ohledem na meziregionální spolupráci a aktuální vývoj na úrovni OSN. Setkání zástupců evropské sedmadvacítky je součástí Českého digitálního týdne (31. října  – 4. listopadu). Praha v těchto dnech hostila také jednání High Level multi-stakeholder meeting on the Future of the Internet řešící společnou evropskou koncepci vývoje internetu a pokračuje také konference EU Secure and Innovative Digital Future. Ta odstartovala dnes a potrvá do zítřka.

Česká republika přikládá těmto setkání zvláštní důležitost. Kybernetičtí a digitální velvyslanci totiž hrají klíčovou roli při utváření pozice Evropské unie. Téma kybernetické bezpečnosti je navíc jednou z priorit českého předsednictví v Radě EU.

.