Ministerstvo zahraničních věcí ČR

         česky   english        

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Dny Frankofonie a soutěž Frankofonie 2015

 

Ministerstvo zahraničních věcí společně s Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy, Ministerstvem kultury, Francouzským institutem, Velvyslanectvím Francouzské republiky a velvyslanectvími frankofonních zemí v Praze naváže na předchozí ročníky a opět se bude podílet na pořádání Dnů Frankofonie. Jsou spojeny s Mezinárodním dnem Frankofonie – 20. března, ale bohatý doprovodný program bude probíhat jako každý rok v měsíci březnu vedle hlavního města Prahy také v regionech po celé České republice.

Součástí Dnů Frankofonie je tradičně soutěž – školy, kde se vyučuje francouzština, tak budou mít opět možnost zapojit se do zajímavého zápolení, kterého se v roce 2014 zúčastnilo cca čtyři sta žáků a studentů České republiky. Studenti středních a žáci základních škol se mohou zúčastnit soutěže ve vytváření kreseb a dalších výtvarných děl, v níž mají za úkol využít alespoň tři „z deseti slov Frankofonie pro rok 2015“, vyhlašovaných centrálou Mezinárodní organizace Frankofonie (OIF) v Paříži. Letos to budou slova: amalgame, bravo, cibler, grigri, inuit, kermesse, kitsch, sérendipité, wiki, zénitude. Do soutěže bude možné zaslat nejen kresby a malby (ve formátu maximálně A3), ale také fotografie, CD a DVD nebo power point. Studenti středních škol ve věku od 15 do 19 let kromě výtvarné práce vyplňují vědomostní kviz, který proběhne on-line na webových stránkách MZV ČR. Organizátory soutěže a jejího vyhodnocení jsou Ministerstvo zahraničních věcí a Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy České republiky spolu s Francouzským institutem v Praze.

Soutěž proběhne ve dnech 1. – 28. února 2015. Uzávěrka kvizu je 28. února 2015 v 16:00, odeslat výtvarné práce je třeba  poštou nejpozději s datem 28. února 2015 na adresu:

Ministerstvo zahraničních věcí České republiky

Odbor veřejné diplomacie

Loretánské nám. 5

118 00 Praha 1

Každá práce musí být podepsána, opatřena jménem a příjmením autora, jeho datem narození, jménem vyučujícího a přesnou adresou školy, včetně e-mailového a telefonního kontaktu. Obálka bude označena „Soutěž Frankofonie 2015“.

Vědomostní kviz pro studenty středních škol bude od 1. února 2015 umístěn na internetové stránce Ministerstva zahraničních věcí: https://e.mzv.cz/Aplikace/extranet/franphon.nsf/Questionnaire/?OpenForm.

Výsledky soutěže budou vyhlášeny 20. března 2015 v Černínském paláci, sídle Ministerstva zahraničních věcí, za přítomnosti výherců, kterým budou předány diplomy a ceny.

Kontakt:

Odbor veřejné diplomacie, Jitka Jirásková, tel. 224 182 836,

e-mail: jitka_jiraskova@mzv.cz

.