Ministerstvo zahraničních věcí ČR

         česky   english        

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Soutěž Frankofonie 2013 a Dny Frankofonie

Kdy: 01.02.2013 - 01.03.2013 , Kde: Praha, Černínský palác

Ministerstvo zahraničních věcí se bude společně s Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy, Ministerstvem kultury, Francouzským institutem, Velvyslanectvím Francouzské republiky v Praze a velvyslanectví frankofonních zemí v Praze opět podílet na pořádání Dnů Frankofonie spojených s Mezinárodním dnem Frankofonie – 20. března.

Dny Frankofonie, jako každý rok, budou probíhat letos v březnu po celé České republice s bohatým kulturním programem. Filmové přehlídky, výstavy, besedy, ochutnávky specialit a mnoho dalších akcí se uskuteční kromě Prahy také v řadě dalších měst.

Součástí Dnů Frankofonie je tradičně soutěž Frankofonie. Aktivity studentů škol, kde se vyučuje francouzština, budou tak opět obohaceny o zajímavou soutěž, které se v roce 2012 zúčastnilo cca čtyři sta žáků a studentů z celé České republiky.

Také v roce 2013 bude tvořit soutěž vědomostní kvíz pro středoškolské studenty, který proběhne on-line na webových stránkách MZV ČR. Zároveň se studenti středních a žáci základních škol mohou zúčastnit soutěže ve vytváření kreseb a dalších výtvarných děl, s využitím alespoň tří „z deseti slov Frankofonie pro rok 2013“, vyhlašovaných centrálou Mezinárodní organizace Frankofonie (OIF) v Paříži – atelier, bouquet, cachet, coup de foudre, équipe, protéger, savoir-faire, unique, vis-à-vis, voilà. Do soutěže bude možné zaslat nejen kresby a malby (ve formátu maximálně A3), ale také fotografie, CD a DVD nebo power point. Organizátory soutěže a jejího vyhodnocení jsou Ministerstvo zahraničních věcí a Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy České republiky spolu s Francouzským institutem v Praze.

Soutěž proběhne ve dnech 1. února – 1. března 2013. Výtvarná dílka bude potřebné zaslat nejpozději do 1. března 2013 na adresu:

Ministerstvo zahraničních věcí České republiky
Odbor veřejné diplomacie
Loretánské nám. 5
118 00 Praha 1

Každá práce musí být podepsána, opatřena jménem a příjmením autora, jeho datem narození, jménem vyučujícího a přesnou adresou školy, včetně e-mailového a telefonního kontaktu. Obálka bude označena „Soutěž Frankofonie 2013“.

Vědomostní kviz pro studenty středních škol bude od 1. února 2013 umístěn na internetové stránce Ministerstva zahraničních věcí:
https://e.mzv.cz/Aplikace/extranet/franphon.nsf/Questionnaire/?OpenForm

Výsledky soutěže budou vyhlášeny dne 20. března 2013 v Černínském paláci, sídle Ministerstva zahraničních věcí, za přítomnosti výherců, kterým budou předány diplomy a ceny.

Kontakt:
Odbor veřejné diplomacie, Jaroslava Babanová, tel.224 182 836,
e-mail: jaroslava_babanova@ mzv.cz

přílohy

Dny Frankofonie 2013 - program 755 kB pdf (Acrobat dokument) 8.3.2013

.