Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Setkání V4 ministerstev pro místní rozvoj na vysoké úrovni ve dnech 16. a 17. února 2016

 

High Level Meeting za oblast cestovního ruchu v rámci českého předsednictví zemí Visegrádské čtyřky (V4) proběhne v Praze ve dnech 16. – 17. února 2016. 
 

ČR organizuje během svého V4 předsednictví tři setkání v oblasti cestovního ruchu. Dvě na marketingové úrovni a třetí závěrečné setkání je kombinací pracovního setkání zástupců ministerstev zodpovědných za oblast cestovního ruchu a národních centrál cestovního ruchu zemí Visegrádské čtyřky a setkání náměstků ministrů cestovního ruchu. Zasedání bude zakončeno slavnostním podpisem Protokolu o spolupráci v oblasti cestovního ruchu V4, jehož přílohou bude marketingový plán aktivit zemí V4 na rok 2016.

V rámci jednání budou diskutovány aktuální otázky společné spolupráce a propagace za oblast cestovního ruchu s cílem informovat se o hlavních aktivitách a novinkách v oblasti cestovního ruchu jednotlivých členských zemí V4. Společná propagace členských zemí V4 v oblasti příjezdového cestovního ruchu probíhá pod destinační značkou „Discover Central Europe“. Propagace Visegrádských zemí probíhá jak na tradičních zdrojových trzích v USA, Rusku, Japonsku, Indii, Číně, tak v nových zdrojových teritoriích s dobrým příjezdovým turistickým potenciálem – v jihovýchodní Asii, Latinské Americe, Jižní Korei a regionu zemí SNS.

.