Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Jednání V4 s LU, DE
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Ministři zahraničí V4, Lucemburska a Německa jednali v Praze o migrační krizi

 

Ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek svolal jménem českého předsednictví V4 na pátek 11. září 2015 schůzku ministrů zahraničních věcí zemí V4, které se zúčastnili také ministr zahraničních věcí Lucemburska Jean Asselborn a ministr zahraničních věcí Německa Frank-Walter Steinmeier.

Setkání navázalo na jednání předsedů vlád V4 v Praze dne 4. září 2015, rozpracovalo teze přijaté Společné deklarace v zahraničněpolitické oblasti a seznámilo s nimi partnery z Lucemburska a Německa. Cílem setkání ministrů zahraničních věcí bylo přispět k porozumění mezi členskými zeměmi EU v některých rozdílných náhledech na řešení současné migrační krize.

„Řešení migrační krize můžeme najít pouze společně a na většině potřebných opatření se shodujeme,“ řekl na tiskové konferenci po první části jednání ministr zahraničních věcí ČR Lubomír Zaorálek. „Ve společném komuniké zemí V4 jsme mimo jiné zdůraznili potřebu posílení finančních toků evropské pomoci směrem k balkánské cestě, po níž do Evropy přicházejí uprchlíci,“ dodal šéf české diplomacie.

Ministři zahraničních věcí V4 shrnuli svá stanoviska do společného komuniké (AJ).

galerie

Ministři zahraničí V4, Lucemburska a Německa jednali v Praze

.