Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Ministři V4 a Beneluxu
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Setkání ministrů zahraničních věcí V4 a zemí Beneluxu dne 13. června 2016

 

Ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek hostil 13. června 2016 v Černínském paláci zasedání ministrů zahraničních věcí Visegrádské čtyřky a zemí Beneluxu.

Jednání se zúčastnili Péter Szijjártó, ministr zahraničních věcí a obchodu Maďarska, Lukáš Parízek, státní tajemník ministerstva zahraničních věcí a evropských záležitostí Slovenska, Katarzyna Kacperczyk, náměstkyně ministra zahraničních věcí Polska, Didier Reynders, ministr zahraničních věcí a evropských záležitostí Belgie, Jean Asselborn, ministr zahraničních věcí Lucemburska a Robert De Groot, náměstek  ministra zahraničních věcí Nizozemska.

Tématy jednání byly především další vývoj a řešení migrační krize, problematika evropské sousedské politiky, zejména se zaměřením na Východní partnerství, Rusko, bezpečnostní politika a NATO, britské referendum o setrvání země v EU a případný následný vývoj v EU, vláda práva nebo možnosti spolupráce se zeměmi Beneluxu. Zároveň se jednalo o poslední zasedání ministrů zahraničních věcí v rámci českého předsednictví ve Visegrádské skupině, které po ČR přebírá Polsko. “Dnešní setkání zemí V4 a Beneluxu je začátkem nové tradice. Vím, že polské předsednictví chce v těchto schůzkách pokračovat,” sdělil po setkání ministr Zaorálek.

České předsednictví ve V4 spolu s lucemburským předsednictvím v Beneluxu přijalo Společné prohlášení (DOC, 62 KB).

.