Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Setkání s přispěvateli Mezinárodního visegrádského fondu dne 25. května 2016

 

Na ministerstvu zahraničních věcí se dne 25. května uskutečnilo setkání s přispěvateli Mezinárodního visegrádského fondu. Cílem jednání, jehož se účastní ministr zahraničních věcí L. Zaorálek, je zhodnotit dosavadní spolupráci, poděkovat za finanční podporu a prodiskutovat další možnosti spolupráce tak, aby byla pro všechny strany do budoucna udržitelná.
 

Setkání se zúčastní zástupci donorských a potenciálně donorských zemí (Nizozemí, Švédsko, Norsko, Švýcarsko, USA, Kanada, Německo, Jižní Korea, Japonsko) a zástupci Mezinárodního visegrádského fondu. Zahraniční přispěvatelé poskytli více než 4,5 mil. € a podpořili tak 107 grantových projektů v zemích Východního partnerství a západního Balkánu.

Úkolem Mezinárodního visegrádského fondu založeného v roce 2000 je podpora těsnější spolupráce mezi Visegrádskými zeměmi – Českou republikou, Maďarskem, Polskem a Slovenskem – a přispívat k posilování vazeb mezi lidmi v regionu. Fond poskytuje (spolu)financování pro společné kulturní, vědecké, výzkumné a vzdělávací projekty, výměnné pobyty studentů a kreativních lidí, rozvoj turismu a přeshraniční spolupráci. Většina příjemců grantů jsou nevládní organizace, místní samosprávy, univerzity, školy a veřejné instituce, jakož i individuální občané.

.