Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Seminář k fondům vnější spolupráce EU

 

Dne 8. prosince 2014 se uskutečnil v prostorách Ministerstva zahraničních věcí České republiky seminář na téma Fondů vnější spolupráce EU. Seminář, který zahájil náměstek ministra zahraničních věcí pro mimoevropské země a ekonomickou diplomacii Martin Tlapa.

Seminář byl určen rezortům, státním institucím a podnikatelské sféře. Zájmem je, aby finanční prostředky z Fondů vnější spolupráce EU byly českými subjekty lépe využívány. Prvním krokem k naplnění tohoto cíle je, aby existence těchto finančních nástrojů vešla do širokého povědomí výše uvedeným cílovým skupinám. Ministerstvo zahraničních věcí ČR se snaží napomoci k dosažení tohoto cíle alespoň pořádáním informativních seminářů věnovaných problematice Fondů vnější spolupráce EU.

Seminář pořádaný 8. prosince 2014 vznikl na základě potřeby blíže definovat možnosti financování aktivit EU v zemích Východního partnerství. Jednou z těchto možností je právě Evropský nástroj sousedství ENI. Druhým cílem bylo informovat účastníky semináře o vzniku nového finančního nástroje globálního významu, jehož tematický rozsah se pohybuje od problematiky vysokoškolského vzdělávání přes podporu obchodu a investic až po řešení výzev v oblasti ekologizace výroby nebo spolupráci v energetice EU se zeměmi strategického zájmu EU na celém světě. Tímto nástrojem je Partnerský nástroj pro spolupráci se třetími zeměmi, který byl uveden v život v březnu 2014 s rozpočtem téměř 1 mld. EUR.

 

Přílohy:

Evropský nástroj sousedství ENI (PPT, 597 KB)

Nástroj partnerství PI (PPT, 465 KB)

.