Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Cena UNESCO – King Hamad bin Isa Al Khalifa za využití informačních a komunikačních technologií ve vzdělávání

 

Cena UNESCO – King Hamd bin Isa Al Khalifa za využití informačních a komunikačních technologií ve vzdělávání  byla založena v roce 2005 s finanční podporou Bahrajnského království a klade si za cíl ocenit projekty, které využívají nové technologie ke zlepšení výsledků učení, výuky a vzdělávání. Téma letošního ročníku je „Využití umělé inteligence při zajišťování kontinuity a kvality studia“, a to zvlášť s důrazem na nejzranitelnější skupiny obyvatel.  

 Pandemie Covid-19 odhalila potenciál nových technologií, zejména těch, které využívají umělou inteligenci k řešení distančního vzdělávání. Tato krize však také  prohloubením nerovností posílila uvědomění, že je nutné usilovat o to, aby tyto technologie byly skutečně inkluzivní a byly schopné zajistit rovnoměrný přístup všem a přizpůsobení se studentům dle jejich potřeb. 

Vlády členských států mohou předložit prostřednictvím národní komise pro UNESCO až tři nominace. Nominace se podávají výhradně prostřednictvím online žádosti v angličtině nebo francouzštině nejpozději do 18. prosince 2020. Dva vybraní výherci obdrží po 25 000 USD a diplom. 

 V případě dotazů či žádostí o nominaci kontaktujte Sekretariát České komise pro UNESCO na emailové adrese unesco@mzv.cz.

přílohy

Výzva generální ředitelky UNESCO 390 kB pdf (Acrobat dokument) 27.11.2020

.