Ministerstvo zahraničních věcí ČR

      česky   english        

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

České vítězky talentového programu L´Oréal UNESCO Pro ženy ve vědě 2022

 

V rámci galavečera dne 21. června 2022 byly vyhlášeny tři vítězky letošního 16. ročníku soutěže L´Oréal UNESCO Pro ženy ve vědě Česká republika, jehož cílem je aktivně podpořit možnosti budování vědecké kariéry žen. Organizátorem soutěže je společnost L´Oréal ČR ve spolupráci s partnery projektu, Českou komisí pro UNESCO a Akademií věd ČR.
 

Vítězkami 16. ročníku L’Oréal-UNESCO Pro ženy ve vědě, Česká republika – talentový program se staly:

o          Mgr. Evgenia Chitrova, Ph.D.

o          Mgr. Ing. Eva Krupičková Pluhařová, Ph.D.

o          MUDr. Zuzana Střížová, Ph.D.

České vítězky talentového programu L´Oréal UNESCO Pro ženy ve vědě 2022

České vítězky talentového programu L´Oréal UNESCO Pro ženy ve vědě 2022

I letos si odnese každá ze tří nadaných vědkyň, které se na vítězné příčky probojovaly, finanční odměnu 200 tisíc korun.

K účasti na české edici mezinárodního programu se letos přihlásilo téměř 60 vědkyň, které splnily podmínku věku do 40 let a dosažení titulu Ph.D. ve vědeckých oblastech. Do červnového semifinále, v němž odborná porota složená ze zástupců Akademie věd ČR a České komise pro UNESCO posuzovala jednotlivé projekty, jich postoupilo 16. Ve dvoukolovém hlasování porota vybrala tři vítězky.

_ _ _

O projektu L’Oréal-UNESCO Pro ženy ve vědě

L´Oréal-UNESCO Pro ženy ve vědě byl založen v Paříži v roce 1998 za účelem podpory žen – vědkyň. Program si klade za cíl oceňovat úspěchy již etablovaných vědkyň a vliv jejich odborné činnosti na současnou společnost, stejně jako poskytovat podporu mladým vědkyním na samém počátku kariéry. Od svého vzniku se program postupně rozšířil do mnoha světových zemí a vyznamenal více než 3 900 žen. V České republice byl projekt uveden v roce 2006 a každoročně oceňuje nadějné vědkyně vybrané odbornou porotou. Soutěž je zároveň podpořena spoluprací s Akademií věd ČR. Od zahájení projektu v České republice bylo oceněno již 38 talentovaných žen vědkyň, které si mezi sebou rozdělily částku více než 8 milionů korun.

.