Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Mezinárodní cena Baku za architekturu

 

Výzva k podání přihlášek do 5. ročníku mezinárodní ceny Baku za architekturu.

Mezinárodní cena Baku za architekturu je udělovaná Ministerstvem kultury Ázerbájdžánské republiky a Svazem architektů v Ázerbájdžánu s podporou Mezinárodního svazu architektů. Cílem ceny je uznat rozmanitost architektury a podpořit nové nápady, architektonické projekty a příkladné projekty městského plánování po celém světě.  

Zúčastnit se mohou architekti z různých zemí způsobilí k výkonu architektury v jejich domovských státech. Ze sedmi soutěžních kategorií budou vybrány porotou složenou z význačných osob architektury tři vítězové, kteří obdrží peněžní odměnu, a to 1. místo ve výši 4000 AZN (1.960 EUR), 2. místo ve výši 2500 AZN (1224 EUR), 3. místo ve výši 1000 AZN (490 EUR). Soutěžící mohou přihlásit jeden projekt do každé kategorie.  

Termín pro podání přihlášky je do 1. září 2021. Veškeré bližší informace k soutěži jsou k nalezení na webové stránce: http://www.uaa.az/index.php/en/, případné otázky je možné pokládat organizátorům soutěže do 1. srpna 2021. Výsledky budou vyhlášeny 4. října 2021.

 

.